Blije këtë produkt
800 Lekë

Damka e turpit ( Botuar nga: Botime Pegi në 2012 )

Përkthyesi:  Amik Kasoruho

"Damka e turpit", është një nga klasikët më të njohur të letërsisë amerikane. I shkruar në vitin 1850 dhe mjeshtërisht i shqipëruar nga Amik Kasoruho, ky roman është një nga historitë romantike më prekëse të të gjitha kohërave. Temat e tij kryesore lidhen me rolin e gruas në familje dhe në shoqëri, me mëkatin dhe kontrastin midis së kaluarës e së ardhmes.

Çmimi: 800 Lekë
Blije këtë produkt
800 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Botime Pegi (2012)
  • Botuar në: 2012
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-124-41-8
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 248
  • Përmasat e librit: 145 x 205 x 15 mm

Njihu me Autorin

Nathaniel Hawthorne -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania