Blije këtë produkt
870 Lekë

Dama Maç ( Botuar nga: Mitrush Kuteli në 2016 )

Përkthyesi:  Mitrush Kuteli

Kur u zgjua ishte vonë; psherëtiu për pasurinë fantastike që kishte humbur, doli përsëri të bredhë nëpër qytet dhe prapë u gjend përpara shtëpisë së konteshës. Sikur një fuqi e panjohur e hiqte andej.Qëndroi dhe zuri të kundrojë dritaret. Në njërën nga këto dritare i zuri syri një kokë të vogël flokëzezë, të përkulur, ndofta, mbi një libër ose mbi ndonjë punë nga ato të dorës. Koka e vogël u ngrit. Hermani pa një fytyrë freskosh dhe një palë sy të zinj. Kjo grimë vendosi shortin e tij...

Çmimi: 870 Lekë
Blije këtë produkt
870 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Mitrush Kuteli (2016)
  • Botuar në: 2016
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-180-11-7
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 259
  • Përmasat e librit: 127 x 206 x 21 mm

Njihu me Autorin

Aleksandër Pushkin -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania