Blije këtë produkt
1200 Lekë

Çoroditje ( Botuar nga: Botimet Ada në 2016 )

Autori:  Dava Nikolli

Krejtësisht e vetëdijshme e funksionit civil të satirës dhe detyrës etike, autorja Dava Nikolli, prezanton librin e radhës me satirë-fabula-poezi, titulluar “Çoroditje”. Perceptimi i disa momenteve satirike impresioniste, na bën që nëpërmjet tyre të kujtojmë situatat universale të njeriut. Intuita, kapaciteti dhe mënyra e të dëshmuarit të fakteve nëpërmjet fabulave, shprehin dhe paraqesin aspektet më kurioze në këtë vepër! Kontradiktore e aspekteve negative, në fabula gjejmë argëtim të realitetit që mund të rrisë një të qeshur dhe buzëqeshje, me pjesëmarrje të kafshëve që simbolizojnë njeriun. Libri është shkruar me bindje në mirëkuptim dhe simpati.

Çmimi: 1200 Lekë
Blije këtë produkt
1200 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Botimet Ada (2016)
  • Botuar në: 2016
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-223-30-2
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 180
  • Përmasat e librit: 141 x 203 x 15 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania