titleToAlt
Çfarë ndodh me rastet? Ato shndërrohen në miqësi të reja, mundësi ngazëlluese dhe zbulime të guximshme. Rastet janë ftesa për aventura të mëdha, bileta për të përjetuar përvoja të paharrueshme dhe dyer drejt botësh krejt të reja. Rastet na ndihmojnë të shohim kush jemi, çlarë duam e ku dëshirojmë të shkojmë.
Price: 800 Lekë
titleToAlt
Gol 2022
DUKE ËNDËRRUAR FINALEN E MADHE Ka rifilluar kampionati i futbollit dhe Kokaret, në vendin e dytë në klasifikim, janë gati të luajnë gjithçka për gjithçka. Por më parë Tomi dhe shokët e tij të skuadrës do të duhet të bindin Gjilpërën me kokë ta lërë xhudon dhe të kthehet në portë... Sepse, siç thotë gjithnjë trajneri i tyre Shampinjon, e rëndësishme është të qëndrojnë të bashkuor.
Price: 700 Lekë
titleToAlt
Price: 800 Lekë
titleToAlt
Price: 100 Lekë
titleToAlt
Price: 250 Lekë
titleToAlt
Histori të mëdha në pak fjalë.
Price: 560 Lekë
titleToAlt
Histori të mëdha në pak fjalë.
Price: 560 Lekë
titleToAlt
Histori të mëdha në pak fjalë.
Price: 560 Lekë
titleToAlt
Pyetje - përgjigje - fakte - rekorde - veprimtari pyetësorë. Pamjet mahnitëse dhe shpjegimet e qarta u japin përgjigje të gjitha pyetjeve që bëjnë fëmijët rreth trupit të njeriut.
Price: 1200 Lekë
titleToAlt
Eksploroni botën e mahnitshme të shkencës, nga atomet dhe molekulat, deri te qoshet e largëta të hapësirës kozmike.
Price: 1200 Lekë
titleToAlt
Në librin me figura "Rreth Kafsheve", nga autori dhe ilustratori Kestutis Kasparavicius, që është i famshëm jo vetëm në Lituani por edhe ne botë, kafshët flasin gjuhën e njerëzve. Ato të gjitha kthehen ne personazhe të veçanta, të çuditshme dhe paksa qesharake. A e dinit qe jo vetëm fëmijëve, por edhe sendeve që jetojnë në shtëpinëe artistit, u pëlqen të dëgjojnë tregimet e krijuara nga Kestutis Kasparavicius? "Rreth Kafshëve" është një përmbledhje me tregime të shkurtra, ku do te takoni jo vetëm mace, qen, por edhe pelikanë, pinguinë, rosakë e shumë shokë të tjerë të Kestutis Kasparavicius. Do ta shikoni se edhe kafsha më e vogël dhe e avashtë si kërmilli, mund të jetë jo me pak e rëndësishme se nje ari i madh polar.
Price: 500 Lekë
titleToAlt
Këtu nuk gjen vetëm breshkën dhe lepurin, karkalecin dhe milingonën, po shumë krijesa te mrekullueshme, qe i kanë zbavitur dhe këshilluar njerëzit për mijëra vjet. Ezopi rrëfimtar jetoi ne Greqinë e lashtë, larg nesh në kohë dhe hapësirë, po fabulat e tij të shkurtra e të mençura kanë po aq kuptim per ne sot sa kishin edhe kur ai i tregoi kohë më parë...
Price: 620 Lekë
titleToAlt
Nëse je duke lexuar faqen e fundit të këtij libri. kjo do të thotë që tashmë ti je njohur me Bëmat e Estes dhe Kokosë. Pra,ti e di që Bëmat e Estes dhe Kokosë është një seri librash me rrëfime nga jeta e përditshme e tre fëmijëve të vegjël,që jetojnë në një shtëpi rozë.
Price: 600 Lekë
titleToAlt
Prej shumë kohësh ata kanë qenë lojtarë revervë dhe mezi presin rastin e duhur për të treguar se sa u vlen lëkura. Ata duan shpagim dhe duan t'u tregojnë të gjithëve se ngrohësit e stolit janë kampionë të vërtetë në fushë dhe në jetë.
Price: 690 Lekë
titleToAlt
Nelsoni është ninxha. Ai nuk bie kurrë në sy. Nuk është as më trimi. Ai është ninxha më Qullash në botë. Por tani do t'i duhet të ndalë kopetë e kafshëve të egra dhe pajisjet elektrike që dalldisin në të katër anët e qytetit.
Price: 790 Lekë
titleToAlt
Një mëngjes të bukur dhjetori, Bizu përfundoi drejt e në rrjetën e zemërakut Mangu: Darkë më të mirë festive nuk kishte! I mbështjellë përsosmërisht, siç vetëm merimangat dinë të paketojnë, i duhet të presë varur në një cep të rrjetës derisa të vijnë Krishtlindjet. Bizu ka vetëm 24 ditë kohë t'ia ndyshojë planet Mangut dhe po aq ditë t'ia bëjë kokën daulle...
Price: 850 Lekë
titleToAlt
Dnev ishte një vend ku çdo gjë bëhej së prapthi. Ndërsa të moshuarit shkonin në shkollë dhe fëmijët qeverisnin, mbërriti një konteshë tekanjoze që blinte gjithçka...
Price: 500 Lekë
titleToAlt
Price: 700 Lekë
titleToAlt
Billi është në telashe me një djalë në shkollë, që e ngacmon shumë... Për më tepër, përbindëshat e vegjël duan të shkojnë në shkollë bashkë me Billin. Ai nuk do. Por ndoshta, me këta përbindësha vërdallë, gjërat do të shkojnë më mirë sesa kujton Billi.
Price: 650 Lekë
titleToAlt
Shkrimtari Luan Rama që është dhe personazhi i gjyshit në këtë libër; e shoqëron mbesën e tij, Lolën, por edhe të gjithë lexuesit e vegjël në atelietë e piktorëve, si dhe në galeritë dhe muzetë e artistëve më të njohur shqiptarë në kohë.
Price: 1380 Lekë
titleToAlt
Price: 500 Lekë
All rights reserved. © 2015 Library Albania