Blije këtë produkt
1000 Lekë

Çezari Perandor ( Botuar nga: Ombra GVG në 2007 )

Autori:  Max Gallo
Përkthyesi:  Nasi Lera

Në këtë libër përshkruhet një portret interesant i Cezarit, perandorit që e bëri Romën, për katër shekuj, qendrën e botës. Ky njeri ishte i Caius Julius Caesar, me një personalitet të jashtëzakonshëm, plot ambicie, por interesante është se Max Gallo e trajton atë edhe në sferën njerëzore. Përtej anekdotave që e shohin is fituesin e Vercingetoriges apo dashnorin e Kleopatrës, ai ishte një shkrimtar brilant dhe orator i aftë. Julius Cezari dallon për aftësitë e tij politike dhe ushtarake të jashtëzakonshme që e çuan në pushtimin e tërë pellgut të Mesdheut, nga Spanja në Azi dhe nga Egjipti në bregun lindor të Afrikës, pavarësisht vështirësive politike dhe luftës politike civile me Pompein.

Çmimi: 1000 Lekë
Blije këtë produkt
1000 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Ombra GVG (2007)
  • Botuar në: 2007
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-99943-44-24-6
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 464
  • Përmasat e librit: 135 x 205 x 35 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania