Blije këtë produkt
1500 Lekë

Çelësi i zbërthimit të mistereve të universit ( Botuar nga: Magus në 2017 )

Autori:  Franz Bardon
Përkthyesi:  Ervina Sala

Studenti i vëmendshem hermetik do të shikoje një paralele këtu me pjesen tek Inicimi Hermetik, e cila përshkruan elementin përkates para se të udhëtoje për të vizituar një gnome, salamandër apo element tjetër thel-besor në mënyrë që të bisedojë me të. Shkurtimisht, unë besoj se ky tekst përshkruan një sistem të plotë të moralit për studentin hermetik, më i miri që është shkruar ndonjehëre, dhe për këtë arsye është i paçmueshem për studentin hermetik. Ne mund të përdorim fuqinë tonë shpirtërore për të bërë mrekulli dhe mbretëritë e padukshme hapin dyert e tyre për në, kështu që ne mund të shikojmë botë të tjera. Megjithatë, shpërblimi më i madh është përmendur edhe në tekst. Kur ne të kapërcejmë veset dhe dobësitë e tona, mjegullen egoiste, një vel mbi vizionin tonë të vërtetë të botës hiqet dhe ne mund të zbulojmë çfarë ne jemi me të vërtetë.

Çmimi: 1500 Lekë
Blije këtë produkt
1500 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Magus (2017)
  • Botuar në: 2017
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-4409-0-7
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 530
  • Përmasat e librit: 140 x 210 x 22 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania