Blije këtë produkt
690 Lekë

Çarli dhe fabrika e çokollatave ( Botuar nga: Çabej në 2008 )

Autori:  Roald Dahl
Përkthyesi:  Naum Prifti

Keni dëgjuar për Biletat e Arta? Janë bileta që ju çojnë në fabrikën e çokollatave të Vili Vonkës, ku do të mahniteni duke shijuar karamele, sheqbar, manahunde, akullore të nxehta, bonbon etj. Këto të gjitha Çarli Buketi i gjeti. Lexoni dhe shijoni këtu, këto çudira të tjera prej çokollate e prej sheqeri në këtë libër “të ëmbël” të Roald Dahlit.

Çmimi: 690 Lekë
Blije këtë produkt
690 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Çabej (2008)
  • Botuar në: 2008
  • ISBN-13: 978-99927-33-94-3
  • Nr. faqe: 168
  • Përmasat e librit: 145 x 210 x 13 mm

Njihu me Autorin

Roald Dahl -

Roald Dahl ( 13 Shtatore 1916 – 23 Nentore 1990) ka qene nje novelist Britanike, shrimtar i tregimeve te shkurta, poet, scenarist dhe pilot luftarak. Librat e tij jane shitur ne me shume se 250 milion kopje ne mbare boten. I lindur ne Wales te Norvegjise nga prinder emigrant ai ka sherbyer ne Royal Air Force ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania