Per shkak te situates te covid-19, do te jemi mbyllur deri ne nje njoftim te dyte.
Faleminderit per mirekuptimin.

Due to covid-19 situation, we will be closed until a second announcement.
Thanks for your understanding.

 

 

Blije këtë produkt
1450 Lekë

Çarli dhe Ashensori i madh prej Xhami ( Botuar nga: Çabej në 2018 )

Autori:  Roald Dahl
Përkthyesi:  Naum Prifti

Çarli dhe Ashensori i madh prej xhami është një libër me tregime të shkrurtra i shoqëruar me ilustrime për fëmijë . FIUUU! Ashensori i Madh pre] Xhami, po vozit hijshëm lart në qiell, treqind metra mbi Fabrikën e Çokollatave! VILI VONKA, ÇARLI BUKET dhe familja e tij mund ta shohin gjthë botën poshtë tyre mirëpo ata nuk e dinë që nuk janë vetëm atje lart! Në hotelin hapsinor "SH.B.A", mrekullia e arritjeve të epokës kozmike, i ciii sapo është lëshuar në orbitë, kanë hyrë VERMICJET PËRBINDËSHE,qeniet më lebetitëse të krejt universit. NGJESHNI KAPELET! MBANI STOMAQET ME DORË! Po ulemi poshtë! Me shpejtësi!

Çmimi: 1450 Lekë
Blije këtë produkt
1450 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Çabej (2018)
  • Botuar në: 2018
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-99956-35-46-6
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 160
  • Përmasat e librit: 194 x 265 x 10 mm

Njihu me Autorin

Roald Dahl -

Roald Dahl ( 13 Shtatore 1916 – 23 Nentore 1990) ka qene nje novelist Britanike, shrimtar i tregimeve te shkurta, poet, scenarist dhe pilot luftarak. Librat e tij jane shitur ne me shume se 250 milion kopje ne mbare boten. I lindur ne Wales te Norvegjise nga prinder emigrant ai ka sherbyer ne Royal Air Force ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania