Blije këtë produkt
600 Lekë

Ç'të bësh kur nuk do të rrish vetëm Udhëzues për fëmijë: si të mposhtin ankthin e ndarjes ( Botuar nga: Botart në 2019 )

Autori:  Kristen Lavallee
Përkthyesi:  Aulona Ormeni

Pilotet e balonave me ajer te ngrohte perjetojne aventura te mrekullueshme: ata shohin gjera qe nuk i kane pare kurre me pare dhe mesojne shume rreth botes qe na rrethon. Fluturimi me balone disa femijeve mund t'u duket dicka e mrekullueshme, ndersa disa te tjereve mund t'u ngjalle frike te fluturojne vetem, larg prinderve dhe shtepise. Nese ndihesh i frikesuar kur ben dicka pa prinderit e tu, ky liber eshte per ty! Udhezuesi Ç’te besh kur nuk do te rrish vetem. i udheheq femijet dhe prinderit e tyre permes emocioneve qe shoqerojne ankthin e ndarjes, duke perdorur strategji dhe teknika te bazuara ne parimet konjitive-sjellore. Ky liber vetendihmes interaktiv eshte burim gjitheperfshires per edukimin, per motivimin dhe per fuqizimin e femijeve per te kapercyer ankthin e ndarjes ne menyre qe te behen pilote me besim te vetja te balonave te tyre me ajer te ngrohte!

Çmimi: 600 Lekë
Blije këtë produkt
600 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Botart (2019)
  • Botuar në: 2019
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-286-22-2
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 88
  • Përmasat e librit: 214 x 280 x 6 mm

Njihu me Autorin

Kristen Lavallee -

KRISTEN LAVALLEE, PH.D., është psikologe shkollore dhe zhvillimi, ka punuar në SHBA dhe në Zvicër. Ajo është bashkautore e studimeve empirike të një kapitulli në një libër për trajtimin e ankthit të ndarjes, si dhe është menaxhere botimi e revistës shkencore European Psychologist. Ajo jeton me ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania