Blije këtë produkt
1300 Lekë

Butrinti, rrethinat e tij dhe bregdeti jugor i Shqipërisë ( Botuar nga: Toena në 2007 )

Përkthyesi:  Gëzim Qëndro

Autorët e këtij libri, gjithashtu, janë përpjekur të ofrojmë një udhërrëfyes turistik për rajonin e gjerë jugperëndimor, ku gjenden qytete të rëndësishme historikë si Gjirokastra, me pasuri ndërtesash historike, peizazhet e bukur malorë dhe bregdetin e Adriatikut. Parku Kombëtar i Butrintit përmban disa prej gjetjeve më të rëndësishme arkeologjike në Ballkan dhe është, gjithashtu, një rezervat i rëndësishëm dhe i mrekullueshëm natyror. Ky Park Kombëtar është i njohur botërisht dhe është kthyer në fokus të zhvillimit të turizmit në jugperëndim të Shqipërisë.

Çmimi: 1300 Lekë
Blije këtë produkt
1300 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Toena (2007)
  • Botuar në: 2007
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-99943-1-234-4
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 224
  • Përmasat e librit: 134 x 204 x 11 mm

Njihu me Autorin

James Pettifer -

Julia Pettifer -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania