Blije këtë produkt
1000 Lekë

Bujtësi turbullues ( Botuar nga: Tirana Times në 2012 )

Autori:  Umberto Galimberti
Përkthyesi:  Iliriana Stringa

Ky libër i Umberto Galimbertit është një hetim i thellë dhe i kthjellët i situatës së të rinjve. Është një libër për të rinjtë sepse të rinjtë, megjithëse nuk e dinë, ndihen keq. Dhe jo për shkak të krizave të zakonshme ekzistenciale që skërpitin me yje rinie, por sepse një bujtës turbullues, nihilizmi, sillet mes tyre, depërton në ndjenjat e tyre, u ngatërron mendimet, u fshin perspektivat dhe horizontet, u ligështon shpirtin, u trishton pasionet duke i bërë këto të zbërdhulëta.

Çmimi: 1000 Lekë
Blije këtë produkt
1000 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Tirana Times (2012)
  • Botuar në: 2012
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 168
  • Përmasat e librit: 141 x 206 x 12 mm

Njihu me Autorin

Umberto Galimberti -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania