Blije këtë produkt
1000 Lekë

Brenga ime shqiptare ( Botuar nga: Botimet M&B në 2016 )

Përkthyesi:  Elvana Zaimi

Një shtegtim në kërkim të origjinës dhe historisë, por mbi të gjitha në kërkim të eshtrave të babait, vdekur në vitin 1952 në burgun e Burrelit. I tillë mund të përkufizohet libri “Brenga ime shqiptare” me autor italianin Aldo Renato Terrusi. Brenga ime, rrëfen Terrusi, është gjetja e eshtrave të babait, Xhuzepes, burgosur menjëherë pas çlirimit, kur ai ishte drejtor i bankës kombëtare të Vlorës. Libri pasqyron pikërisht kalvarin e kërkimeve disavjeçare të këtyre eshtrave, por edhe dokumente dhe dëshmi të njerëzve që kanë punuar dhe njohur nga afër babanë e tij.

Çmimi: 1000 Lekë
Blije këtë produkt
1000 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Botimet M&B (2016)
  • Botuar në: 2016
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-4397-1-0
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 272
  • Përmasat e librit: 136 x 206 x 14 mm

Njihu me Autorin

Aldo Renato Terrusi -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania