Blije këtë produkt
1000 Lekë

Branko Merxhani: Vepra ( Botuar nga: Plejad në 2003 )


Ky libër, një përmbledhje artikujsh të shkruar për një periudhë 10-të vjeçare në shtypin e kohës, përbën paraqitjen më të plotë të bërë ndonjëherë për aktivitetin e këtij autori, të konsideruar tashmë si ylli I gazetarisë dhe mendimit shqiptar të viteve 30-të.

Çmimi: 1000 Lekë
Blije këtë produkt
1000 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Plejad (2003)
  • Botuar në: 2003
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-10: 99927-846-7-9
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 504
  • Përmasat e librit: 145 x 206 x 32 mm

Njihu me Autorin

Ndriçim Kulla -

Ndriçim Kulla studiues dhe krijues shqiptar. Është lindur në Delvinë. Ka mbaruar shkollën e lartë, Universitetin e Tiranës (dega gjuhë letërsi shqipe). Ka ushtruar profesione të ndryshme, punëtor në minierën e Valiasit në Tiranē rreth shtatē vjet me radhë, mësues në shkollën e mesme të ...

Më shumë rreth autorit

Aurel Plasari -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania