titleToAlt
Çmimi: 1000 Lekë
titleToAlt
Doni të njihni mekanizmin më të përsosur? Atëherë nisni një udhëtim plot pasion nëpër trupin e njeriut. Njihuni me mënyrën e funksionimit të organeve më të rëndësisishme, vini re se si realizohen funksionet jetësore, që nga lëvizja deri tek tretja apo riprodhimi. A e dini sa fakte e hollësi të rëndësishme e interesante ka në këtë libër, të shoqëruara edhe me ilustrime? Zbulojini, ç'prisni!
Çmimi: 300 Lekë
titleToAlt
Preke botën e mahnitshme e të mistershme të kafshëve, duke njohur me imtësi e kërsheri faunën e cdo habitati, që nga savana afrikane deri në pole. Mëso për krijesat që banojnë anekënd planetit dhe për mënyrën e tyre të jetesës. Zbulo më të egrat, më të çuditshmet, madje edhe ato që shkojnë pa u vënë re... Këtu ka gjithçka që duhet të njohë çdo i apasionuar pas mbretërisë së kafshëve, shoqëruar me ilustrime e kuriozitete interesante.
Çmimi: 300 Lekë
titleToAlt
Njiheni nga afër historinë e Egjiptit, qytetërimit të madh të lashtësisë që ka aq shumë mistere për t'u zbuluar ende. Pse u ndërtuan piramidat, kush ishin faraonet më të fuqishëm dhe si është e mundur që disa mumje kanë mbërritur deri në ditët tona në gjëndje shumë të mirë? Në këtë libër do të mësoni gjëra interesante e kuriozitete, shoqëruar me imazhe që na dëftojnë se si ishin dhe si jetonin egjiptianët.
Çmimi: 300 Lekë
titleToAlt
Hidhuni ne boten e mrekullueshme te" dinozaureve, te ketyre krijesave te jashtezakonshme qe populluan planetin tone miliona vjet me pare. Zbuloni se si ishin ata, me cfare ushqeheshin dhe si riprodhoheshin, me cilat kafshe e ndanin territorin dhe si evoluan derisa u zhduken ne menyre misterioze. Ketu do te gjeni kersheri pa fund e gjithcka qe ju duhet per te njohur keto kafshe mbreselenese, shoqeruar edhe me ilustrime te mrekullueshme.
Çmimi: 300 Lekë
titleToAlt
Një seri e mrekullueshme, e ngrohtë dhe plot humor, që do t’i shoqërojë të vegjlit tuaj, teksa hedhin hapat e parë të jetës
Çmimi: 200 Lekë
titleToAlt
Një seri e mrekullueshme, e ngrohtë dhe plot humor, që do t’i shoqërojë të vegjlit tuaj, teksa hedhin hapat e parë të jetës
Çmimi: 200 Lekë
titleToAlt
Një seri e mrekullueshme, e ngrohtë dhe plot humor, që do t’i shoqërojë të vegjlit tuaj, teksa hedhin hapat e parë të jetës
Çmimi: 200 Lekë
titleToAlt
Një seri e mrekullueshme, e ngrohtë dhe plot humor, që do t’i shoqërojë të vegjlit tuaj, teksa hedhin hapat e parë të jetës
Çmimi: 200 Lekë
titleToAlt
Një seri e mrekullueshme, e ngrohtë dhe plot humor, që do t’i shoqërojë të vegjlit tuaj, teksa hedhin hapat e parë të jetës
Çmimi: 200 Lekë
titleToAlt
Një seri e mrekullueshme, e ngrohtë dhe plot humor, që do t’i shoqërojë të vegjlit tuaj, teksa hedhin hapat e parë të jetës
Çmimi: 200 Lekë
titleToAlt
Kuqaloshja është një pulë zemërmirë, por që nuk i pushon goja.Ajo flet me zë shumë të lartë, nuk i dëgjon kurrë te tjerët dhe i vë në siklet miqtë e saj duke treguar të fshehtat e tyre Prandaj, kalë Doriu vendos ta mësojë atë të dëgjojë më me kujdes të terët, gjatë një shëtitjeje që do të jetë vërtet argetuese
Çmimi: 400 Lekë
titleToAlt
Pipi është një ketrush i vogël dhe shumë i zgjuar, por qe nuk i di fare rregullat e mirësjelljes në tryezë. Ai i shërben së pari vetes, flet me gojën e mbushur plot, ha me gishta dhe mbështet bërrylat në tryezë.Prandaj, miushe Mimi vendos ta mësojë se si të sillet.Po sa e këndshme është kjo mënyrë të mësuari!
Çmimi: 400 Lekë
titleToAlt
Gazmori është nje elefant që i pëlqen argëtimi, por, shpesh tregohet i pakujdesshëm dhe i pasjellshëm : shtyn majtas e djathtas derisa të dalë në krye, teshtin pa e vënë dorën para gojës dhe nuk i dëgjon kurrë të tjerët. Prandaj, krokodili Tili vendos t’i mësojë rregullat e mirësjelljes. Po sa e këndshme është kjo mënyrë të mësuari!
Çmimi: 400 Lekë
titleToAlt
Hipopotam Trazavaçit i pëlqen shumë të luajë me miqtë e tij, por nuk i pëlqen fare ta humbasë lojën. Sa herë që humbet, në vënd që të përgëzojë fituesin , ai nis të bëjë me hile, gjen një justifikim për ta filluar lojën nga e para, ankohet ose zemërohet. Prandaj, zebra Afta vendos ta mësojë atë të luajë sipas rregullave. .Po sa e këndshme është kjo mënyrë të mësuari!
Çmimi: 400 Lekë
titleToAlt
A e di që, kur lind, i vogli i gjirafës bie nga një lartësi prej 2 metrash: që te hipokamët ështe babai që lind të vegjëlit; që balenat këndojnë për të joshur partnerin; që panda urinon duke u rrotulluar për të përcaktuar territorin e saj; që disa zogj futen në gojën e Krokodilit për të ngrene mbeturinat e ushqimit të tij; që peshku tullumbace fryhet me ujë, duke u bërë trefish më i madh,që të mos e gëlltitin grabitqarët; që femra tik-tik i largon të vegjëlit kur janë vetëm 7 muajsh për t'u kthyer sërish te partneri? Nëse dëshiron të mësosh më shumë për botën e mahnitshme të kafshëve, ky liber është enkas për ty. Aty do të gjesh informacione për lindjet, banesat, jetën në bashkësi, do të mesosh edhe sesi komunikojnë kafshët mes tyre, si mbijetojnë në kushte të skajshme... A je gati për këtë udhëtim mahnitës, ku do të takosh kafshë fantastike?
Çmimi: 900 Lekë
titleToAlt
A e di që tri të katërtat e sipërfaqes së planetit tonë është e mbuluar nga dete e oqeane; që Barriera e Madhe koralore australiane mund të këqyret nga hapësira; që në det mund të gjesh ar; që ka një peshk i cili mund të rijë një deri në dy orë jasht ujit; që balenat ndjekin gjithmonë të njëjtat udhë pa humbur asnjëherë; që meduzat kanë ekzistuar shumë kohë para dinozaurve; që sfungjerët janë kafshë dhe që peshqit nuk bëjnë flluska? Informacionet pasionante që përmban ky libër, do të të udhëheqin përgjatë udhëtimit tënd përrallor dhe do të të ndihmojnë të njohësh më mirë detet e oqeanet që të rrethojnë.
Çmimi: 900 Lekë
titleToAlt
Pinguini i vogël ishte mërzitur duke tundur këmbët dhe duke luajtur vetëm , derisa një ditë pulëbardha i tha se duhej të nisej të gjente Aventurën. Po ku duhej të kërkonte fillimisht pinguini i vogël dhe a e ëndërronte vërtet Aventurën? Bashkohu me pinguinin e vogël në një udhëtim që ndodh veç një here në jetë , teksa ai viziton vende të mrekullueshme dhe njeh shumë personazhe të rinj .
Çmimi: 600 Lekë
titleToAlt
Këto katër rrëfenja magjepsëse me personazhe vërtet të veçanta do të të përpijnë. Këtu do të takosh një zanë shkatarraqe që nuk sheh mire nga sytë, një vajzë të vogël me një mik të ngushtë dhe shumë të tjera secila me nqa një aventurë fantastike, që do të duash t’i shijosh pa fund.
Çmimi: 800 Lekë
titleToAlt
Pyetje, përgjigje, fakte, rekorde, veprimtari, pyetësorë.
Çmimi: 1200 Lekë
titleToAlt
Zbuloni të fshehtat e shkencës me 101 eksperimente zbavitëse që mund t i realizoni edhe në kushtet e shtëpisë. Hyni në një botë magjike, ku do të mësoni duke u argëtuar.
Çmimi: 1200 Lekë
titleToAlt
Përmbledhja më e plotë në shqip e fabulave të La Fontenit!Me ilustrimet e mrekullueshme dhe me shqipërimin e përkryer, të mahnitin me dinamikën, freskinë, satirën dhe vërtetësinë që karakterizon veprën e fabulistit gjenial.
Çmimi: 1200 Lekë
titleToAlt
Lexojuani princërve dhe princeshave tuaja para se të nisen për ndonjë udhëtim në vendet e ëndrrave përrallore.
Çmimi: 1200 Lekë
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania