Blije këtë produkt
1600 Lekë

Bora ( Botuar nga: Skanderbeg books në 2007 )

Autori:  Orhan Pamuk
Përkthyesi:  Drita Çitaku-Turdiu

Poeti i njohur turk Ka, i cili prej vitesh jeton si emigrant në Gjermani, kthehet në atdhe. Ai mbërrin në qytetin kufitar Kars, ku dimrat janë të acartë. Ka, kryqëzohet nëpër rrugët e qytetit, që për shaka të borës së madhe izolohet për disa ditë nga pjesa tjetër e botës. Ai hyn nëpër çajtore, bare, shitore e vende ku do të takojë njerëz të shumtë, ndër to edhe një ish-oficer që do t’ia ndryshojë fatin vetë qytetit. Ka, bie pre e situate të rënda dhe peng i gënjeshtrave dhe thashethemeve, por gjatë qëndrimit të tij në hotelin “Karpllas”, ai e ndjen se mund të gjejë lumturinë në këtë humbëtirë.

Çmimi: 1600 Lekë
Blije këtë produkt
1600 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Skanderbeg books (2007)
  • Botuar në: 2007
  • ISBN-13: 978-99943-51-09-1
  • Nr. faqe: 476
  • Përmasat e librit: 135 x 210 x 25 mm

Njihu me Autorin

Orhan Pamuk - 02 Mars 2016

http://www.orhanpamuk.net/

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania