Buy this product
1200 Lekë

Nderi ( Published by: Bota Shqiptare in 2012 )

Author:  Elif Shafak
Translator:  Taulant Hatia

Mamaja ime vdiq dy here. I premtova vetes te mos e lija pa rrefyer historine e saj Keshtu e nis shtjellimin e historise Esmaja, nje grua e re kurde qe jeton në Londër, per të treguar më pas krimin e tmerrshem qe kishte kryer i vëllai. Esmaja tregon historine e familjes se saj ne për tri breza, që nga gjyshja, te lindja e së ëmës dhe tezes në një fshat të humbur kurd buze Eufratit.Të quajtura Pembe dhe Xhemile, qe do te thone Raze dhe Bukuroshe, vajzat binjake kalojnë nëper shume ngjarje te cilat do te perfundojne me nje tragjedi ne nje rruge te Londres. Libri eshte nje tregim i fuqishem dhe prekes vrasjeje, dashurie dhe jete familjare te ndare mes nje fshati kurd, Stambollit dhe Londres

Price: 1200 Lekë
Buy this product
1200 Lekë

Product Details

  • Publisher: Bota Shqiptare (2012)
  • Published in: 2012
  • ISBN-13: 978-9928-00-079-8
  • Page nr.: 456
  • Book dimensions: 140 x 205 x 35 mm

More About the Author

Elif Shafak -

Bijë diplomati, Elif Shafak, ka lindur në Strazburg të Francës më 1971. Rininë e parë e kaloi në Spanjë, para se të kthehej më pas në Turqi. Është autore e shtatë romaneve dhe vepra e saj është përkthyer në mbi njëzet gjuhë. Në Turqi, ajo ka fituar Çmimin e Letërsisë "Mavlana" dhe Çmimin e ...

More about the author
All rights reserved. © 2015 Library Albania