Blije këtë produkt
900 Lekë

Bonavia ( Botuar nga: Dituria në 2022 )

Autori:  Dragan Velikic
Përkthyesi:  Virgjil Muçi

"Bonavia" është afresku i mbarë shoqërisë postjugosllave në kërkim të një identiteti të ri në rravgimin e vet midis të shkuarës së anatemuar, të tashmes problematike dhe të ardhmes së pasigurt. Ne të gjallojnë një galeri personazhesh komplekse, të cilët enden si somnambul në një realitet që ngjan me një ëndërr dhe zhgjëndrrës, që përfton përmasa fantazmagorike.

Çmimi: 900 Lekë
Blije këtë produkt
900 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dituria (2022)
  • Botuar në: 2022
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 9789928366276
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 295
  • Përmasat e librit: 140 x 210 x 25 mm

Njihu me Autorin

Dragan Velikic -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania