Blije këtë produkt
1400 Lekë

Bnaliteti i së keqes ( Botuar nga: Dudaj në 2021 )

Autori:  Hannah Arendt
Përkthyesi:  Agim Doksani

'E keqja lind nga paaftësia për të menduar. E keqja e sfidon mendimin, sepse sapo mendimi përpiqet të merret me të keqen dhe të shqyrtojë premisat e parimet nga ajo buron, mendimi mbetet i zhgënjyer sepse nuk gjen asgjë në të. Ky është banaliteti i së keqes.'

Çmimi: 1400 Lekë
Blije këtë produkt
1400 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dudaj (2021)
  • Botuar në: 2021
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 9789994306510
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 385
  • Përmasat e librit: 140 x 220 x 25 mm

Njihu me Autorin

Hannah Arendt -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania