Blije këtë produkt
1500 Lekë

Blloku ( Botuar nga: UETPRESS në 2019 )

Autori:  Isuf Kalo

Një mister antiutopik oruellian i zbuluar krejt papritur para syve tanë nga një dëshmitar i besueshëm, përmes një optike realiste dhe humaniste. Prof. Kalo e merr lexuesin në labirintet e panjohura të Bllokut për të shpjeguar se si funksionoi diktatura komuniste në Shqipëri dhe cila ishte hierarkia e atij sistemi. Një libër që duhet lexuar nga kushdo.

Çmimi: 1500 Lekë
Blije këtë produkt
1500 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: UETPRESS (2019)
  • Botuar në: 2019
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-236-78-4
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 642
  • Përmasat e librit: 165 x 235 x 35 mm

Njihu me Autorin

Isuf Kalo -

PROF. DR. ISUF KALO lindi nëTepelenë në vitin 1942. Kreu Fakultetin e Mjekësisë nëTiranë në vitin 1964. U specializua në endokrinologji dhe diabetologji. Është ndër themeluesit dhe novatorët e këtij specialiteti në Shqipëri. Disa vite ka drejtuar Katedrën dhe Shërbimin e Sëmundjeve Endokrine në ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania