Blije këtë produkt
500 Lekë

Bimët që shërojnë ( Botuar nga: Vllamasi në 2009 )

Autori:  Nexhmedin Misiri

Bimët që shërojnë janë një udhëzues i përdorimit te bimëve mjeksore për mjekimin e disa sëmundjeve.Libri është i thjeshtë për tu përdorur dhe tenton të sqarojë: -Në cilat sëmundje përdoren bimët mjeksore? -Si përgatiten format barnore(farmaceutike),valesat,përvalesat,tinkturat,pomadat etj. -Si në kushte shtëpie përgatitet uthulla e mollës,si çoksidohet vaji i ullirit që të djeg në fyt dhe kthehet në vaj të freskët. -Në çfarë kushtesh ruhet përgatesa dhe për sa kohë. -Mënyra e përdorimit të përgatesave dhe kohëzgjatja e mjekimit. -Dozimin e përgatesës që përdoret tek i sëmuri në shtëpi sipas moshës.

Çmimi: 500 Lekë
Blije këtë produkt
500 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Vllamasi (2009)
  • Botuar në: 2009
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-99956-814-4-9
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 176
  • Përmasat e librit: 144 x 202 x 8 mm

Njihu me Autorin

Nexhmedin Misiri -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania