Blije këtë produkt
500 Lekë

Bimët mjekësore të Shqipërisë ( Botuar nga: Vllamasi në 2011 )

Autori:  Nexhmedin Misiri

"Bimët mjeksore të Shqipërise" është një udhëzues për 140 bimë që rriten tek ne dhe që përdoren më tepër në praktikën e mjeksisë popullore të vendit tonë.Libri jep profilet e bimëve të përdorura që në kohë të vjetra dhe që sot studjohen për vetitë e tyre kuruese. Njeriu kërkon bimën ose e rrit atë dhe natyra bimë ushqen dhe shëron njeriun.

Çmimi: 500 Lekë
Blije këtë produkt
500 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Vllamasi (2011)
  • Botuar në: 2011
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-99956-94-53-1
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 187
  • Përmasat e librit: 145 x 198 x 10 mm

Njihu me Autorin

Nexhmedin Misiri -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania