Blije këtë produkt
500 Lekë

Bilbao - Nju-Jork- Bilbao ( Botuar nga: Toena në 2013 )

Autori:  Kirmen Uribe
Përkthyesi:  Bashkim Shehu

Bilbao - Nju-Jork - Bilbao rrjedh përgjatë një fluturimi nga aeroporti i Bilbaos në aeroportin JFK të Nju-Jorkut, dhe shtjellon historinë e tre breznive të një familjeje. Përmes letrash, ditarësh, mesazhesh, e-mailesh, poezish dhe fjalorësh, krijohet një mozaik kujtimesh e rrëfimesh, që përbëjnë një homazh ndaj një bote thuajse të zhdukur, dhe njëherësh një këngë për vazhdi-mësinë e jetës.

Çmimi: 500 Lekë
Blije këtë produkt
500 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Toena (2013)
  • Botuar në: 2013
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-99943-1-897-1
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 120
  • Përmasat e librit: 131 x 201 x 15 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania