Blije këtë produkt
700 Lekë

Bibla e Satanait ( Botuar nga: Helga's Secrets në )

Autori:  Anton Lavey
Përkthyesi:  Gjergj Mera

Libri me i mallkuar nga Vatikani por qe eshte lexuar dhe zbatohet ne thelb nga shumica e njerezve ne menyre te pavullnetshme, madje edhe prej atyre qe shkojne ne kishe e ne xhami; nje liber i 'mekatareve' i quajtur 'tokesor dhe me synim per ta gezuar jeten ketu mbi toke', qe te meson per te mos kthyer faqen tjeter kur te godasin, por per ti dhene nje grusht ne surrat atij qe te sfidon; per te mos i kerkuar falje te "mekatit te pare te Eves dhe Adamit' priftit te fshatit sa here qe ben seks jo per qellime riprodhimi, qe trajton vampiret psikologjike (ata qe jane mjeshtra per te shfrytezuar shoqerine e per te mos i dhene kurrgje asaj) e shume gjera te tjera praktike. Autori i ben korte vetem njeriut te forte dhe predikon lirine e vendimmarrjes prej gjithsecilit ne jeten e vet, pa u kufizuar ne shabllonet e religjionit dhe te moralit historik: thjesht nje produkt i eres New Age ne perendim dhe autori eshte mallkuar publikisht nga Papa Vojtila

Çmimi: 700 Lekë
Blije këtë produkt
700 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Helga's Secrets ()
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-09-001-0
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 190
  • Përmasat e librit: 138 x 204 x 12 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania