Blije këtë produkt
900 Lekë

Beteja e duhur ( Botuar nga: Fan Noli në 2018 )

Autori:  Ren Jianming
Përkthyesi:  Diana Çuli

Krijimi dhe qëllimi final i luftës kundër korrupsionit janë themelorë.Së pari, një qëllim i tillë orientohet nga rezultati. Sapo vendoset ky qëllim, njerëzit do të kërkojnë rezultatin konkret të luftës kundër korrupsionit që ushtron presion mbi veprimtarinë antikorrupsion dhe një presion i tillë shndërrohet në forcë shtyrëse. Së dyti, ky qëllim është final dhe i plotë. Pikërisht të udhëhequr nga një qëllim i tillë final u hartua “Programi 2013-2017 i punës për krijimin dhe parandalimin e korrupsionit” dhe u përcaktua një qëllim tjetër sfidues dhe kritik për pesë vjetët në vazhdim: Të mposhtim me vendosshmëri që në shënjën e parë përhapjen e korupsionit mbërriti më në fund dhe një periudhë tranzicioni për të shtyrë përpara punën drejt një cikli virtuoz dhe për të bërë të pa mundur të arrihet te qëllimi final i “integritetit politik”, të përcaktuar në kongresin e 18-të të PKK

Çmimi: 900 Lekë
Blije këtë produkt
900 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Fan Noli (2018)
  • Botuar në: 2018
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-251-21-3
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 312
  • Përmasat e librit: 145 x 210 x 15 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania