Blije këtë produkt
700 Lekë

Berisha përmes Kasandrave ( Botuar nga: Botimet 55 në 2009 )

Autori:  Fahri Balliu

“Berisha përmes Kasandrave” i autorit Fahri Balliu është një vështrim ndryshe mbi një prej personazheve më të rëndësishme të politikës shqiptare. Kjo biografi është në një fare mënyre dhe biografia e parë e shkruajtur me një stil tjetër pas viteve 90-të në Shqipëri. “Cçdo mbret dhe princ, çdo fëmijë dhe burrë qoftë, rri përballë “Kasandrës” së vet. Politikanët jo rrallë e marrin me të mirë KASANDREN e tyre, por ajo kurrë nuk i ndryshon parathënat e saj. Kurse PresidentiiI Shqipërisë Berisha, nuk pati përballë një KASANDER, por disa, madje jo vetëm të llojit mitologjik. KASANDRAT e Berishës nuk u ngopën duke parathënë të zeza për të, pastaj u shndërruan në protagonist për tia shembur bëmën e mirë dhe u dogjën në dritën e fatit të tij”, shkruan Balliu në hyrje të këtij libri.

Çmimi: 700 Lekë
Blije këtë produkt
700 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Botimet 55 (2009)
  • Botuar në: 2009
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-99943-56-52-6
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 256
  • Përmasat e librit: 137 x 206 x 18 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania