Blije këtë produkt
700 Lekë

Bel Ami ( Botuar nga: Dituria në 2002 )

Autori:  Guy de Maupassant
Përkthyesi:  Misto Treska

Romani Bel Ami u publikua për herë të parë më 1885 dhe konsiderohet si kryevepra e Mopasanit. Georges Duroy është një gazetar i pashëm, ambicioz dhe i paskrupullt që shfrytëzon gratë që mashtron për të përmirësuar karrierën e vet. Nga fillimet e përhumbura ai bëhet një reporter i suksesshëm dhe një gazetar politik falë ndihmës së miqve të gruas së vet, me të cilën martohet pasi i mbetet vejushë. Ai ndahet me të shumë shpejt për të përfituar nga pasuritë e një gruaje tjetër. Kjo është një karrierë gazetareske përmes martesave që paraqet një panoramë cinike mbi botën e gazetarisë dhe një këndvështrim pesimist mbi njerëzimin.

Çmimi: 700 Lekë
Blije këtë produkt
700 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dituria (2002)
  • Botuar në: 2002
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-10: 99927-31-86-9
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 280
  • Përmasat e librit: 140 x 207 x 20 mm

Njihu me Autorin

Guy de Maupassant -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania