Blije këtë produkt
650 Lekë

Bar Sahara ( Botuar nga: Albas në 2021 )

Autori:  Dionis Prifti

Në këtë përmbledhje me tregime të shkurtra, subjekti ndërtohet sipas impresionit të ndjesisë, jo duke i qendruar besnik narrativës. Detajet jepen jo në funksion të skalitjes së personazhit, por si veçori të fenomenit. Bashkëvendosja e këtyre detajeve, me ngjarje herë absurde e herë krejt banale, krijon nje ngërç emocional duke ngacmuar nje këndveshtrim ndryshe. Stili i përdorur, që varion dukshëm nga tregimi ne tregim provokon pyetjen se ç'përqasje do te ishte e duhura per të trajtuar atë ndjesi apo ate tematikë. Megjithatë, pavarësisht ndryshimit të formave stilistike, te gjitha krijimet, qofshin reale a surreale, u qëndrojnë besnike përceptimeve dhe emocioneve njerëzore.

Çmimi: 650 Lekë
Blije këtë produkt
650 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Albas (2021)
  • Botuar në: 2021
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 9789928356260
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 108
  • Përmasat e librit: 120 x 190 x 10 mm

Njihu me Autorin

Dionis Prifti -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania