Blije këtë produkt
1000 Lekë

Banorët e mjegullës ( Botuar nga: Mediaprint në 2022 )

Autori:  Saimir Lleshi

Një emigrant dhe një gazetare! Një takim i rastësishëm që përfundon me një pështjellim ndjenjash, e më pas në një dashuri të zjarrtë dhe jo vetëm! Si ndërthuren fatet midis të dyve? A janë ata të lidhur pazgjidhshmërisht me fatet e kombeve? Ky libër rreket t'i flasë ndërgjegjes së një vendi përmes dashurisë së dy njerëzve, ku secili prej tyre përjeton një "rilindje" të dytë nga ato që ndodhin rrallë në "mesin e artë" të jetës njerëzore. Me një vëzhgim konstant mbi shtëpinë, lagjen, qytetin, një burrë i ikur nga udhët e dheut të vet, ridimensionon jo vetëm jetën në një tokë të panjohur, por edhe pikëpamjet e tij për kombet që nuk kanë mundur të kapërcejnë mjegullën e tyre historike.

Çmimi: 1000 Lekë
Blije këtë produkt
1000 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Mediaprint (2022)
  • Botuar në: 2022
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 9789928086082
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 198
  • Përmasat e librit: 140 x 208 x 16 mm

Njihu me Autorin

Saimir Lleshi -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania