Blije këtë produkt
400 Lekë

Bankieri anarkist ( Botuar nga: Botime Pema në 2021 )

Autori:  Fernando Pessoa
Përkthyesi:  Urim Nerguti

Kjo vepër mund të lexohet si një roman - romani i një jete, gabimeve dhe dyshimeve të saj, deri në përfundimin ngadhënjyes. Bankieri, i nisur nga asgjë, ka bërë pasuri. Përse dhe si? Këtë përpiqet të na shpjegojë ai, nëpërmjet një sërë arsyetimesh me një logjikë të pathyeshme, por edhe me një bishtim të hareshëm. Ky bankier (i cili e shpall veten anarkist të kulluar) nuk nguron të përdorë sofizma dhe përdredhje nga më të pabesueshmet për të na shpalosur të vërtetën e tij.

Çmimi: 400 Lekë
Blije këtë produkt
400 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Botime Pema (2021)
  • Botuar në: 2021
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 9789951817134
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 80
  • Përmasat e librit: 135 x 205 x 8 mm

Njihu me Autorin

Fernando Pessoa -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania