Blije këtë produkt
1600 Lekë

Balta prej argjile ( Botuar nga: Dituria në 2022 )

Autori:  Julia Navarro
Përkthyesi:  Ornela Islami

Romë, 2002. Në bazilikën e Shën Pjetrit, një zotëri flokëthinjur gjunjëzohet për të kërkuar një falje të pamundur: "'Atë, do të vras një njeri", i rrëfehet priftit në rrëfyestore. Në të njëjtën kohë, Klara Tanenbergu, arkeologe e re, mbesa e një njeriu të fuqishëm por me të kaluar të errët, gjatë një kongrcsi të arkcologjisë në Romë njofton një zbulim të rëndësishëm. Bëhet fjalë për disa pllaka të lashta prej argjile, të cilat, nëse janë autentike, do të shërbejnë si provë shkencore e ekzistencës së patriarkut Abraham. Është vepra e një skribi, që ka përmbledhur rrëfimin e profetit për krijimin e botës, Zanafillën, pështjellimin e gjuhëve në Babel dhe Përmbytjen e madhe. Një Bibël autentike prej argjile.

Çmimi: 1600 Lekë
Blije këtë produkt
1600 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dituria (2022)
  • Botuar në: 2022
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 9789928366245
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 648
  • Përmasat e librit: 140 x 208 x 45 mm

Njihu me Autorin

Julia Navarro -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania