Blije këtë produkt
1000 Lekë

Ballkani Perëndimor midis Perandorisë spanjolle dhe Perandorisë Osmane ( Botuar nga: Dituria në 2011 )

Autori:  Peter Bartl
Përkthyesi:  Pëllumb Xhufi

Në libër shqyrtohen planet antiturke, përkatësisht projektet çlirimtare të popujve ballkanikë, të mbretërve katolikë dhe të princave italianë.Një libër mjaft interesant ku autorit i është dashur të nxjerrë materjal të panjohur e të pavlerësuar më parë, për të ndriçuar historinë ende të pastudiuar të popujve në hapësirën e Ballkanit perëndimor

Çmimi: 1000 Lekë
Blije këtë produkt
1000 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dituria (2011)
  • Botuar në: 2011
  • ISBN-13: 978-9928-103-09-3
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 344
  • Përmasat e librit: 160 x 240 x 20 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania