Blije këtë produkt
300 Lekë

Balerina të vërteta ( Botuar nga: Botime Pegi në 2011 )

Autori:  Beatrice Masini
Përkthyesi:  Natasha Poroçani

Madamë Olenska njofton në klasën e Xhoit se do të fillojnë të kërcejnë me puantë, ndonëse ato janë të vogla dhe programi nuk ua lejon. Eshtë njëlloj si të rriten para kohe, diçka që nis t'i tmerrojë paksa vajzat. Ndërsa Xhonatani krijon koreografinë e tij të parë, madje provon xhelozitë e para të jetës së tij. Xhoi përballet me shumë dyshime të rëndësishme: A ka vërtet talent për kërcim? A do të bëhet vërtet balerinë? Nëse jo, ç'do të bëjë me jetën e saj?

Çmimi: 300 Lekë
Blije këtë produkt
300 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Botime Pegi (2011)
  • Botuar në: 2011
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-99956-58-56-4
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 130
  • Përmasat e librit: 130 x 200 x 8 mm

Njihu me Autorin

Beatrice Masini -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania