Blije këtë produkt
1000 Lekë

Babai i pasur ,babai i varfër 2 ( Botuar nga: Reklama në 2007 )

Përkthyesi:  Çeltina Lloshi

KATRORI HYRJE –DALJET I BABAIT TË PASUR do të zbulojë përse disa njerëz punojnë më pak, fitojnë më shumë, paguajnë më pak në taksa dhe ndihen më të sigurt financiarisht se të tjerët. Është thjesht një çështje e njohjes se nga cili katror të punosh dhe kur. Ke pyetur ndonjëherë veten... • Cili është ndryshimi midis një punonjësi dhe një pronari biznesi? • Përse disa investues bëjnë para me pak rrezik, ndërsa shumica e investuesve të tjerë thjesht janë në prag të falimentimit? Përse shumica e punonjësve shkojnë nga puna në punë, ndërsa të tjerë ikin nga punët e tyre dhe vazhdojnë të ndërtojnë perandori biznesesh? • Përse në Epokën industriale shumica e prindërve donin që fëmijët e tyre të bëheshin doktorë mjekë, kontabilistë apo avokatë.., dhe përse, në Epokën e informacionit këto profesione jane në atak financiar? A ke vënë re se shumë nga të diplomuarit më të shkëlqyer nga universitetet tona duan të punojnë për të përjashtuarit nga shkolla... të përjashtuar si Bill Gates, Richard Branson, Michael Dell dhe Ted Turner? Të përjashtuar të cilët sot janë super të pasurit e shoqërise.

Çmimi: 1000 Lekë
Blije këtë produkt
1000 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Reklama (2007)
  • Botuar në: 2007
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: RE050
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 350
  • Përmasat e librit: 140 x 210 x 15 mm

Njihu me Autorin

Robert T. Kiyosaki -

Sharon L. Lechter -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania