Blije këtë produkt
800 Lekë

Aventurat e pazakonta të Megi Marit ( Botuar nga: Bota shqiptare në 2020 )

Autori:  Madeleine L'Engle
Përkthyesi:  Nikolla Langore

Ishte një natë e errët me stuhi... Megi Mari, vëllai i saj i vogël Carls-Uollsi dhe nëna e tyre kishin zbritur në kuzhinë për të ngrënë diçka në mesnatë, kur në shtëpinë e tyre vjen nje grua e huaj mjaft e çuditshme. "Netët me stuhi janë lavdia ime", thotë e huaja, që nuk duket si e kësaj bote. "Vetem se më zuri rrebeshi dhe më largoi nga rruga. Po ulem vetëm një çast dhe pastaj do të dal në rrugë. Meqë përmendem rrugën e meqë ra fjala, një gjë e tillë si përthyerja ekziston". Në atë natë të tërbuar, vizitorja e çuditshme që vjen në shtëpinë e Marëve fut Megin, vëllain e saj Çarls-Uollsin dhe shokun e tyre. Kelvi O’Kifin në aventurën më të rrezikshme e më të jashtëzakonshme, aventurë që do të vërë në rrezik jetët e tyre dhe universin tonë.

Çmimi: 800 Lekë
Blije këtë produkt
800 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Bota shqiptare (2020)
  • Botuar në: 2020
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978 0028 00 419 2
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 234
  • Përmasat e librit: 138 x 205 x 18 mm

Njihu me Autorin

Madeleine L'Engle -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania