Buy this product
620 Lekë

Aventurat e mrekullueshme të Robin Hudit ( Published by: Dritan in 2005 )

Author:  Howard Pyle
Translator:  Manushaqe Bako

NJE BANDE E MREKULLUESHME! I jashtëligjshmi trim dhe sypatrembur, Robin Hud dhe banda e tij me djelmoshat e mrekullueshëm enden nëpër pyllin e Shervudit, duke u vjedhur të pasurve e ndihmuar të varferit. Të veshur me rroba në ngjyrë jeshile linkolni, ata i dredhojnë e i shmangen Sherifit të Notingamit, i cili është i vendosur për t'i kapur. Bashkohuni me ta në aventurat e tyre ngacmuese e të guximshme teksa ia hedhin Sherifit e tërheqin pas vetes miq të rinj. Bëmat e tyre të çuditshme kanë rrëqethur e kënaqur lexuesit e rinj prej shekujsh.

Price: 620 Lekë
Buy this product
620 Lekë

Product Details

  • Publisher: Dritan (2005)
  • Published in: 2005
  • ISBN-10: 99943-668-3-1
  • Format: Paperback
  • Page nr.: 240
  • Book dimensions: 145 x 205 x 15 mm

More About the Author

Howard Pyle -

All rights reserved. © 2015 Library Albania