Blije këtë produkt
620 Lekë

Aventurat e mrekullueshme të Robin Hudit ( Botuar nga: Dritan në 2005 )

Autori:  Howard Pyle
Përkthyesi:  Manushaqe Bako

NJE BANDE E MREKULLUESHME! I jashtëligjshmi trim dhe sypatrembur, Robin Hud dhe banda e tij me djelmoshat e mrekullueshëm enden nëpër pyllin e Shervudit, duke u vjedhur të pasurve e ndihmuar të varferit. Të veshur me rroba në ngjyrë jeshile linkolni, ata i dredhojnë e i shmangen Sherifit të Notingamit, i cili është i vendosur për t'i kapur. Bashkohuni me ta në aventurat e tyre ngacmuese e të guximshme teksa ia hedhin Sherifit e tërheqin pas vetes miq të rinj. Bëmat e tyre të çuditshme kanë rrëqethur e kënaqur lexuesit e rinj prej shekujsh.

Çmimi: 620 Lekë
Blije këtë produkt
620 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dritan (2005)
  • Botuar në: 2005
  • ISBN-10: 99943-668-3-1
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 240
  • Përmasat e librit: 145 x 205 x 15 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania