Blije këtë produkt
800 Lekë

Aventurat e djaloshit Lupen - Në ndjekje të doktor Mustaqes ( Botuar nga: Muza Botime në 2021 )

Autori:  Marta Palazzesi
Përkthyesi:  Adrian Beshaj

Dinak, guximtar dhe me një ndjenjë të thellë nderi: Lupeni është vetëm katërmbëdhjetë vjeç por është ndërkaq një njeri i famshëm midis keqbërësve të Parisit. Shtëpia e tij është Trekëmbëshi, pallati më famekeq i qytetit, dhe fqinjët e tij janë falsifikatorë, grabitës bankash dhe hajdutë apartamentesh. Por Lupeni nuk do të vidhte kurrë pa një arsye dhe e ndan gjithnjë plaçkën e vjedhur me jetimët e lagjes.

Çmimi: 800 Lekë
Blije këtë produkt
800 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Muza Botime (2021)
  • Botuar në: 2021
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 9789928361035
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 186
  • Përmasat e librit: 140 x 207 x 15 mm

Njihu me Autorin

Marta Palazzesi -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania