Blije këtë produkt
1500 Lekë

Aventurat e Sherlok Holmsit Volumi 1 ( Botuar nga: Argeta LMG në 2015 )

Autori:  Artur Konan Dojl
Përkthyesi:  Aleksandër Koli

Nuk ka një libër të dytë që të jetë marrë më shumë seriozisht personazhi sesa autori. Në kohën që nisi jetësimi i dedektivit nga shkrimtari britanik Artur Konan Dojl pati një sjellje të pazakontë të lexuesve, të cilët e mendonin person real dhe i dërgonin autorit me mijëra letra. E gjithë aventura e tij përmblidhet në katër romane të cilat kanë 60 tregime, dhe në këtë vëllim jepen 26 tregimet e para.

Çmimi: 1500 Lekë
Blije këtë produkt
1500 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Argeta LMG (2015)
  • Botuar në: 2015
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-192-27-1
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 470
  • Përmasat e librit: 152 x 232 x 36 mm

Njihu me Autorin

Artur Konan Dojl -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania