Blije këtë produkt
600 Lekë

Aventurat e Çipolinos ( Botuar nga: Vëllezërit Tafa në 2009 )

Autori:  Xhani Rodari
Përkthyesi:  Taulant Tafa,Eri Tafa

“Çipolino ishte i biri i Babaçipolones dhe kishte shtatë vëllezër: Çipoleton, Çipoloton, Çipoluçin e kështu me radhë; që të gjithë emra të denjë për një fis qepujkash.Ju e merrni me mend se kur vjen në jetë një qepujkë,vetëm me lot mbushet shtëpia. Babaçipolonedhe fëmijët e tij jetonin në një kasolle druri, pak më të madhe se një arkë nga ato që shihni tek perimeshitësit. Pasanikët që rastësisht kalojnë andej, shtrembërojnë turinjtë nga era e qelbët”- pjesë nga libri.

Çmimi: 600 Lekë
Blije këtë produkt
600 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Vëllezërit Tafa (2009)
  • Botuar në: 2009
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-99956-96-14-6
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 266
  • Përmasat e librit: 130 x 204 x 13 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania