Blije këtë produkt
350 Lekë

Aventurat e Bakut ( Botuar nga: Botimet Zambaku në 2007 )

Autori:  Xhek London
Përkthyesi:  Nermin Aga

Vepra që keni në dorë tregon historinë e shndërrimit të një qeni shtëpiak në një qen slite. “Aventurat e Bakut” është drama e qenve të vënë në punë në kushte shumë të vështira nga njerëz të pangopur, të pamëshirshëm dhe të pandjeshëm. Në këtë roman, autori na përshkruan me tone realiste peripecitë e një qeni të përvuajtur e të etur për dashuri. Megjithë kushtet negative, drita e dashurisë nuk është fikur dhe do të ndriçojë përsëri. Ashtu siç është romani i luftës njerëzore, egërsisë dhe ndryshimit, “Aventurat e Bakut” mbase është më shumë një roman dashurie: i dashurisë që shpon çdo errësirë, i dashurisë që mund çdo të keqe.

Çmimi: 350 Lekë
Blije këtë produkt
350 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Botimet Zambaku (2007)
  • Botuar në: 2007
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-10: 99956-08-13-2
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 130
  • Përmasat e librit: 139 x 209 x 10 mm

Njihu me Autorin

Xhek London -

Ka qenë një shkrimtar, gazetar dhe aventurier amerikan. Përvojat e hershme të Londonit si detar, peshkatar dhe punëtor, e frymëzuan më vonë për shkrimet e tij. Por vetëm pasi u kthye nga kërkimi i arit në Klondajk, Londoni vendosi të përqendrohej te veprimtaria sociale dhe gazetaria. Shumë shpejt, u ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania