Blije këtë produkt
1000 Lekë

Atlasi i Dinozaurëve, Kafshë Parahistorike dhe të tjera ( Botuar nga: Aeditions në 2019 )

Përkthyesi:  Maklena Çabej

"Atlas I dinozaurëve” Planeti ynë nuk ka qenë përherë njësoj. Edhe fauna ka ndryshuar. A e dini se kishte dinozaurë më shumë se dyzet metra të gjatë? A mendoni se arinjtë e Evropës janë njësoj si të Azisë? Po elefantë, kishte në Evropë? A keni parë ndonjëherë rinocerontë krifëgjatë? Përgjigjet e këtyre pyetjeve interesante do t’i gjeni në këtë libër. Po ashtu, do të njiheni me kafshë të epokave të ndryshme. Do të mësoni emrat e dinozaurëve. Do të njiheni me speciet që jetonin në akull. Do të zbuloni se banorët e Tokës mund të zhduken përgjithmonë. Por mbi të gjitha do të kënaqeni me gjallërinë, larminë dhe bukurinë e mbretërisë së kafshëve.

Çmimi: 1000 Lekë
Blije këtë produkt
1000 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Aeditions (2019)
  • Botuar në: 2019
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978 9928 240 87 3
  • Formati: me kapak të trashë
  • Nr. faqe: 45
  • Përmasat e librit: 265 x 340 x 13 mm

Njihu me Autorin

Maria Lorente -

Jose Maria Rueda -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania