Blije këtë produkt
600 Lekë

Atalanta ( Botuar nga: Bota shqiptare në 2007 )

Autori:  Gianni Rodari
Përkthyesi:  Driola Bishqemi

Dikur në Greqinë e vjetër njerëzit besonin që kishte shumë Zota, falë dhe njohurive të tyre më të pakta mbi botën. Pikërisht mbi një legjendë të kësaj kohe e ka shkruar historinë e këtij libri shkrimtari italian, Gianni Rodari. Atalanta, bijë e mbretit Jaso, rritet në pyll, në strofkën e arushës. Më pas ajo bëhet gjahtarja më e famshme e Greqisë. Pasi vret derrin e egër në një garë ku ishin mbledhur gjahtarët më të njohur të asaj kohe, ajo njihet me të atin, mbretin Jaso dhe më pas martohet me Melanionin, fituesin e garës së madhe të vrapimit...

Çmimi: 600 Lekë
Blije këtë produkt
600 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Bota shqiptare (2007)
  • Botuar në: 2007
  • ISBN-13: 978-99943-871-8-2
  • Formati: me kapak të trashë
  • Nr. faqe: 144
  • Përmasat e librit: 145 x 215 x 13 mm

Njihu me Autorin

Gianni Rodari -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania