Blije këtë produkt
1000 Lekë

Astrofizika për ata që e kanë me nxitim ( Botuar nga: Botime Pema në 2022 )

Përkthyesi:  Ilir Pustina

"Të gjithë ne, në një çast të caktuar, i kemi ngritur sytë në drejtim të qiellit të natës dhe kemi pyetur: Çfarë kuptimi ka e gjithë kjo? Si funksionon? Dhe, cili është vendi im në Univers? Nëse jeni tepër të zënë për të studiuar kozmosin përmes kurseve, librave shkollorë apo dokumentarëve, por sidoqoftë jeni në kërkim të një hyrjeje të shkurtër, por kuptimplotë, mbi këtë temë, unë jua ofroj Astrofizikën për ata që e kanë me nxitim. Falë këtij libri të vogël, ju do të përfitoni disa njohuri të ideve dhe zbulimeve kryesore që janë në themel të kuptimit modern të universit. Nëse do t'ia dal në qëllimin tim, ju do të ndiheni familjarë me fushën time të ekspertizës dhe mund të jeni të uritur për të mësuar më shumë."

Çmimi: 1000 Lekë
Blije këtë produkt
1000 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Botime Pema (2022)
  • Botuar në: 2022
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 9789951817455
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 160
  • Përmasat e librit: 134 x 205 x 15 mm

Njihu me Autorin

Neil De Grasse Tyson -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania