Blije këtë produkt
1200 Lekë

Ashtu si dashuritë ( Botuar nga: Dudaj në 2018 )

Autori:  Javier Marias
Përkthyesi:  Bashkim Shehu

Në një kafe në Madrid, çdo ditë Maria Dolz vëzhgon dy të panjohur, një burrë e një grua, dhe mahnitet nga lumturia që ata rrezatojnë. Si të ishin personazhet e dashur të një romani, i uron çiftit "gjithë të mirat e botes" e shpreson që historia e tyre të jetojë përherë në lumturi. Por mundësia e një fundi të tillë, copëtohet befas në një mënyrë brutale, sepse burri, Miguel Desvern, vritet në mënyrë krejt rastësore. Pak kohë më pas, papritur, kjo ngjarje tragjike po në dukje e qartë, rikthehet duke e përfshirë Marian e duke ia zbehur të gjitha siguritë, aq sa ajo arrin të pyesë veten nëse ai realitet i përgjuar së jashtmi në atë kafe nuk ishte veçse maskimi i një tjetri, i fshehtë dhe misterioz.

Çmimi: 1200 Lekë
Blije këtë produkt
1200 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dudaj (2018)
  • Botuar në: 2018
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-176-30-1
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 315
  • Përmasat e librit: 140 x 210 x 20 mm

Njihu me Autorin

Javier Marias -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania