Blije këtë produkt
1200 Lekë

Asegai ( Botuar nga: Uegen në 2009 )

Autori:  Wilbur Smith
Përkthyesi:  Kozeta Çuadari Çika

Është viti 1913 dhe ish-oficeri Leon Kortni, që tashmë është bërë gjahtar profesionist, ndodhet në Afrikën Lindore Britanike duke shoqëruar njerëz të pasur e të fuqishëm nga Evropa dhe Amerika në safari përreth territorit ku jetojnë fiset masai. Një nga klientët e tij është konti gjerman Oto fon Merbah, një industrialist i fuqishëm, që ka një firmë të prodhimit të avionëvce dhe makinave të luftës për llogari të ushtrisë së Kajzerit. Por Leoni nuk e kishte menduar se mund të binte në dashuri me Evën, të dashurën enigmatike e shumë të bukur të kontit. Para se të shpërthente Lufta e Parë Botërore, Leoni rekrutohet nga xhaxhai i tij, Penrod Ballantajni, komandant i forcave britanike në Afrikën Lindore, që të mbledhë informacionc nga Fon Merbah. Leoni vihet në dijeni të një komploti kundër Britanisë, ku janë përfshirë edhe të mbijetuarit boerë të Afrikës së Jugut, koloni britanike. Vetëm kur Eva dhe Oto fon Merbahu kthehen në Afrikë Leoni zbulon se çfarë fshihet pas komplotit.

Çmimi: 1200 Lekë
Blije këtë produkt
1200 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Uegen (2009)
  • Botuar në: 2009
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-99956-52-70-8
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 360
  • Përmasat e librit: 140 x 205 x 20 mm

Njihu me Autorin

Wilbur Smith -

Wilbur Smith Addison (lindur më 9 January 1933) është një romancier i Afrikës së Jugut i specializuar rreth përfshirjes ndërkombëtare në Afrikën Jugore përgjatë tre shekujve, shihet nga pikëpamjet e të dy familjeve të zezë dhe të bardhë. Një kontabilist me profesion, ai fitoi një kontratë film me ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania