Blije këtë produkt
1000 Lekë

Asan ( Botuar nga: OMSCA-1 në 2010 )

Autori:  Vladimir Makanin
Përkthyesi:  Sokrat Gjerasi

"Asan" është një roman për luftën në Çeçeni. Këtë luftë ju nuk e njihni dhe, njëkohësisht, as që mund ta imagjinoni realisht, pa lexuar faqet e këtij romani të mrekullueshëm.

Çmimi: 1000 Lekë
Blije këtë produkt
1000 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: OMSCA-1 (2010)
  • Botuar në: 2010
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978 99943 41 82 5
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 389
  • Përmasat e librit: 137 x 204 x 25 mm

Njihu me Autorin

Vladimir Makanin -

V. Makanin u lind më 1937 në Orsk të Rusisë. Ka mbaruar Universitetin Shtetëror të Moskës dhe është punësuar si matematikan deri në vitin 1960 në Akademinë Ushtarake. Më ka punuar pas në një shtëpi botuese. Stili i të shkruarit të Makaninit mund të vlerësohet si thellësisht ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania