Blije këtë produkt
1000 Lekë

Ars longa vita brevis ( Botuar nga: Neraida në 2022 )

Autori:  Jani MaloDonika Selimi

Në stacionin e trenit në kryeqytet, një burrë zbret nga treni duke tërhequr një çantë mbushur me kallëpe sapuni. "O Zot! Nuk u besoj syve! Eshë sapun? Vërtet?!" ia bën njeri nga grupi që ka rrethuar fatlumin. "Ku e bleve? Ku?" e pyesin të gjithë. "Në Shkodër... Që andej po vij!" "A kishte me shumicë?!" "Plot. Ishin mbushur të gjitha dyqanet e Shkodrës." "Oh, Zot! E pabesueshme! E ti thua se po të marrim tani trenin, do të ketë edhe për ne?!" "Plot. Ju betohem. Po deshët, ja ku e keni trenin! Prisni një biletë për Milot dhe nisuni!" "Milot???!... Ah, prit, prit!... Sapo na the Shkodër e tani na thua të shkojmë në Milot, dyzet kilometra më afër. Ka sapun edhe në Milot?" "Jo, jo, jo! Në Milot mund të gjeni, mender, një mut, por as edhe një copë sapuni! Sapun ka në Shkodër, por në Milot fillon radha e njerëzve që duan ta blejnë!"

Çmimi: 1000 Lekë
Blije këtë produkt
1000 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Neraida (2022)
  • Botuar në: 2022
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 9789928227874
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 182
  • Përmasat e librit: 138 x 201 x 13 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania