Blije këtë produkt
1000 Lekë

Arratisja nga biblioteka e z. Limonçelo ( Botuar nga: Botart në 2021 )

Autori:  Chris Grabenstein
Përkthyesi:  Elda Beta

Kaili Kilei ka dy vwllezwr mw të mëdhenj; njëri është i pari në sporte dhe tjetri gjeni në mësime. Ndaj është e vështirë të fitosh një garë, kur je duke luajtur me ta. Por në lojërat e tavolinës të gjithë mund të kenë fat për të fituar... mjafton një hedhje e mirë e zareve, tërheqja e letrës me fat dhe disa marifete. Kur Kaili merr vesh se krijuesi më i famshëm i lojërave në botë ka projektuar bibliotekën e re në qytet dhe në hapjen e saj do të zhvillojë një Iojë në të cilën pjesëmarrësit do të kyçen në bibliotekë, ai është i vendosur të marrë pjesë. Por ai nuk ka kuptuar se marrja pjesë është veçse pjesa më e lehtë. Dalja prej bibliotekes kërkon më shumë sesa thjesht fat në hedhjen e zareve, një leter të mirë dhe ca marifete... Rreziku për të humbur është vërtet i madh.

Çmimi: 1000 Lekë
Blije këtë produkt
1000 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Botart (2021)
  • Botuar në: 2021
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978 9928 341 08 2
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 306
  • Përmasat e librit: 132 x 194 x 28 mm

Njihu me Autorin

Chris Grabenstein -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania