Blije këtë produkt
1200 Lekë

Aroma e lumturisë është më e fortë nën shi ( Botuar nga: Botart në 2020 )

Autori:  Virginie Grimaldi
Përkthyesi:  Ivana Tomço

"Dua të divorcohemi." Mjaftuan pesë fjalë që universi i Polinës të tronditej. E strehuar me të birin katërvjeçar te prindërit e saj, ajo i lë ditët të rrjedhin duke pritur që dhimbja të venitet. Deri në çastin kur vendos të marrë në dorë jetën e saj. Nëse ndjenjat e Benit janë zhdukur, mjafton t'i gjallërojmë. Kështu, çdo ditë, ajo do t'i shkruajë një kujtim të historisë së tyre. Por kjo zhytje në të shkuarën mund të nxjerrë edhe sekretet e varrosura thellë. Me ndjeshmëri ekstreme dhe shumë humor, Virginie Grimaldi arrin të na bëjë të rijetojmë çastet e jetës dhe dashurisë, duke kaluar nga e qeshura në lot. Një histori universale.

Çmimi: 1200 Lekë
Blije këtë produkt
1200 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Botart (2020)
  • Botuar në: 2020
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978 9928 286 91 8
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 330
  • Përmasat e librit: 160 x 235 x 28 mm

Njihu me Autorin

Virginie Grimaldi -

Virginie Grimaldi është romanciere franceze e lindur në vitin 1977. Romanin e saj të parë, "Dita e parë e pjesës tjetër të jetës sime", e botoi në vitin 2015. Më pas vazhdoi me "Do ta kuptosh kur të jesh më e rritur" (2016), "Aroma e lumturisë është më e fortë nën shi" (2017), "Është koha për ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania