Blije këtë produkt
1000 Lekë

Arminuta, E kthyera ( Botuar nga: Botimet Living në 2020 )

Përkthyesi:  Romina Kashraj

Shkëputur nga libri: “- Kush është mamaja jote? - pyeti e ligështuar. - Kam dy. Njëra është nëna jote. Unë isha Arminuta, e kthyera. Flisja një gjuhë tjetër dhe nuk dija më se kujt i përkisja. Fjala "nënë" më kishte ngecur në fyt, si një nyjë gërvishtëse. Edhe pse nuk dua ta di se ku është ajo, më mungon ashtu siç të mungon shëndeti apo siguria.” Për të rrëfyer të tatëpjetat e jetës duhen fjalë të vrazhda, të drejtpërdrejta, dhe Donatella Di Pietrantonio e njeh mirë hijeshinë që mbartin ato. Pena e saj ka një tingull unik, që përcjell aq dritë, sa mund të na ndriçojë me delikatesë rrugëtimin drejt një historie të zjarrtë.

Çmimi: 1000 Lekë
Blije këtë produkt
1000 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Botimet Living (2020)
  • Botuar në: 2020
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978 9928 216 82 3
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 202
  • Përmasat e librit: 140 x 201 x 18 mm

Njihu me Autorin

Donnatella Di Pietrantonio -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania